Yazın Formda Kalmanın Sırları

Merhaba; değerli hayalperest.net takipçileri. Bugün sizlerle ” yazın nasıl formda kalınır. ” Adlı makalemi paylaşmak istiyorum.

  • Güne Su İle Başlayın: Su birçok şeyin ilacıdır. Formda kalmanında en büyük sırlarından bir tanesi su’dur. Çünkü su metabolizmayı hızlandırmaktadır. Suyun metabolizmayı hızlandıran yapısı sayesinde bütün diyetlere de bol miktarda su takviyesi alınması gerektiği konulmaktadır. Sizinde sporunuz veya diyetiniz eşliğinde güne su ile başlamanız sizin için çok faydalı ve doğru bir davranış olacaktır.
  • Kahvaltıyı Atlamayın: Günün en önemli öğünü kahvaltı öğünüdür. Diyet yapmaya çalışanların ve yemeği bir şekilde bir yerden kısmaya çalışanların en büyük hatası yemeği kahvaltıdan kısmaktır. Kahvaltıdan kısmak çözüm değil, aksine sorun oluşturmaktadır. Diyet bir kahvaltı yapabilirsiniz, kalorisi az bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ama mutlaka kahvaltı yapmalısınız.
  • Ara Öğünler Katın: Normalde üç öğün yemek yenmektedir. Ancak üç öğün yemek yendiğinde birey bu aralarda çok acıkmaktadır ve çok acıktığından dolayı öğünlerde midesine çok fazla yüklenmektedir. Bu nedenle üç öğün değil de beş öğün yemek yerseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede aralarda çok fazla acıkmamış olursunuz ve öğünlerde daha düşük porsiyonlar ile besleneceğinizden daha az yemek yemiş olacaksınız.
  • Öğün Atlamayın: Bir öğün atlamanız sizin vücudunuza açlık hissini artıracaktır. Sizin vücudunuzda açlık hissi de artacağından hem yemeğe daha çok abanacaksınız hem de daha hızlı yiyeceksiniz. Bir öğünde hızlı ve çok yemektense, üç öğün az ve yavaş olarak yemek çok daha doğru bir harekettir.
  • Yürüyüş Yapın: Spor yapmak kadar yürüyüş yapmak da önemlidir. Tempolu olarak yürümek vücutta birçok bölgeden kalori kaybetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yürüyüş yapmaya vücudunuzu alıştırmanız, zamanla kendinizi spora da alıştırmanızı sağlayacaktır. Belli bir süre yürüyüş yaptıktan sonra spora daha sağlam bir şekilde geçebilirsiniz. Yaz boyunca bu nedenle yürüyüşe de önem vermelisiniz.

MAKALE YAZARI:  Vücut Geliştirme – Fitness Antrenörü : M.Selim AKAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir