Kaslar Nasıl Belirginleşir? Definasyon Dönemi

Merhaba; değerli hayalperest.net takipçileri bugün sizlere kaslar nasıl belirginleşir? kaslarımızı nasıl belirginleştirebiliriz? sorularının cevaplarını vermeye çalışacağım.

Her sporcunun hayali belirgin kaslara sahip olmaktır bildiğimiz üzere. Kaslar belirgin olmadıkça kendimizi doğal olarak fit hissetmeyiz. Çoğu kişi de kasları görünür hale getirmenin tek yolu çok ağır idmanlar yapmak, çok uzun süreli kardio anternmanları yapmak ve çok tekrarlı setlere girmek zanneder fakat her zaman bu böyle olmaz.

Peki kaslarımızı nasıl belirginleştireceğiz?

Öncelikle bilmelisiniz ki kaslarımızı belirginleştirme yani kaslarımızı parçalama çok zor bir şey değildir. Vücudumuzda ne kadar yağ varsa, kaslarımızın üzeride bir o kadar kapalı olacaktır. Yağ  dokusu deri ve kas dokusu arasında kaldığı için yağ dokusunu ne kadar inceltirsek, kaslarımız o denli belli olacaktır. Aynı zamanda büyük kaslara sahip olmamız da doğal olarak bu belirginliği arttıracaktır. Yani belirgin kasların yolu özetle mutfak ve boğazdan geçmektedir. Beslenmenize ne kadar dikkat ederseniz o derece hedefinize ulaşmanız  size daha çok yakınlaşacaktır. Yani az yağ=belirgin görünümdür.

Birde bölgesel yağ yakımı gibi konular var onlarda efsaneden öteye geçemezler. Definasyon dönemi dediğimiz yani yaza hazırlık döneminde bazı arkadaşlar çok ağır kardio antrenmanlarında kas kaybına uğramadan yağ yakmakta çok zorlanırlar. Bu dönemde beslenmenizin çok ama çok sağlam olması gerekiyor kardio antrenmanında kaybettiğiniz kaloriler yağları tek yaksın istiyorsanız bol bol kaslarınız için protein almanız gerekmektedir. Definasyon döneminde bcaa da önermekteyim takviye olarak. Kış boyu elde ettiğiniz kasları korumak için size yardımcı olacaktır. Siz siz olun kaslarımı belirginleştireceğim diye kafaya takıp kendinize zarar verip kas kaybıda yaşatmayın. Sağlam bir diyet – orta derece bir kardio antrenmanı – doğru beslenme – düzenli uyku sizi başarıya götürecektir. Bol Sporlu Günler.

MAKALE YAZARI : Vücut Geliştirme – Fitness Antrenörü : M.Selim AKAY

(Makalelerimde yer alan yazılarımda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.) Paylaşılmak istense bile kaynak site adresimizin linki verilerek yani ( kaynak göstererek ) paylaşılabilir.

 

Selim AKAY

Merhaba; ben Selim... Vücut Geliştirme-Fitness Antrenörüyüm / İnstagram Adresim : @ressamweb Mail Adresim : ressamweb@gmail.com Soru Ve Önerileriniz İçin E-mail atınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir