Sağlıklı Kilo Alımı

Merhaba; değerli hayalperest.net takipçileri. Bugün sizlere sağlıklı bir şekilde kilo almakla ilgili bir makale yazmak istiyorum.

Öncelikle birçok insan genelde zayıflamak ister. Fakat kilo almaya çalışan ve bunun için spora, diyetisyenlere giden insan sayısıda oldukça fazladır. Yanlız bilinmesi gereken birşey var; o da kilo almanın, kilo vermeden daha zor ve uğraşlı olduğudur. Bu süreçte en önemli şey sabır ve göstereceğiniz iradedir.

Peki Sağlıklı Kilo Alımı Nasıl Olur ?

Öncelikle, günün en önemli öğünü hepinizin bildiği üzere kahvaltıdır. Kahvaltı kesinlikle atlanmaması gereken bir öğündür. Kahvaltının erken yapılması da kilo alımında oldukça önemlidir. Kilo almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken diğer faktör iste öğün atlamamaktır. Yani düzenli ve kaliteli beslenme olmazsa kilo alımı gerçekleşmesi oldukça zor ve güçtür. Kan dokularımızın arttırılması için protein ve karbonhidrat alımına dikkat etmek gerekiyor. Yani kilo almak için her öğünümüzde öncelikle karbonhidratı eksik tutmamalıyız. Ara öğünlerimize ise kalori değeri ve protein değeri yüksek gıdalar tercih etmeliyiz. Peki bu gıdalara örnek vermem gerekirse;

Kuruyemiş türleri, süt, taze ve kuru meyveler, ayran, proteinli kek vb.gıdalardır.

Baharatlar ve bazı soslarda iştah açmaktadır. Menülerinize ekleyebilirisiniz abaratmadığınız takdirde sıkıntı olmayacaktır.

Bunlarla beraber yemek pişirilirken yemeğin besin değerleri arttırılmalıdır. Örneğin sade makarna yerine peynirli, kıymalı veya sebsezli yapılarak besin değeri arttırılmalıdır. Herkese bol sporlu günler dilerim.

MAKALE YAZARI : Vücut Geliştirme – Fitness Antrenörü ( M.Selim AKAY )

(Makalelerimde yer alan yazılarımda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.) Paylaşılmak istense bile kaynak site adresimizin linki verilerek yani ( kaynak göstererek ) paylaşılabilir.

Selim AKAY

Merhaba; ben Selim... Vücut Geliştirme-Fitness Antrenörüyüm / İnstagram Adresim : @ressamweb Mail Adresim : ressamweb@gmail.com Soru Ve Önerileriniz İçin E-mail atınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir