Lor Peynirinden Protein Shake Yapımı

Merhaba; değerli hayalperest.net takipçileri. Bugün sizlere lor peyniriyle yapılan protein shake tarifi vereceğim.Oldukça güzel ve etkili bir karışımdır. Denemenizi öneriyorum.

Vücut geliştirme sporu ile uğraşan herkesin amacı kaslarını geliştirmek ve büyütmektir bildiğiniz üzere. Kas geliştirme sırasında vücudumuz çok fazla proteine ihtiyaç duyuyor ve bazen günlük diyetimiz vücudumuzun bu ihtiyaç duyduğu protein oranını karşılayamıyor. Protein ağırlıklı bir beslenmeyi ekonomik olarak da karşılayamıyorsak mecbur olarak protein tozlarına yönelmek zorunda kalıyoruz. Eğer protein tozu kullanmadan da protein kazanmak istiyorsanız bu tarifimiz tam size göre bir tariftir. Bu yazımda size protein tozu kullanmadan, yüklüce protein kazandıracak lor peynirinden protein shake yapımı anlatacağım. Bu shake sayesinde hem herhangi bir marketten alabileceğiniz az bir malzeme kullanacak hem de protein tozu almadan çok yüksek miktarlarda protein kazanacaksınız. Bunu antrenmanlarınızdan bir – iki saat önce tüketerek protein konusunda vücudunuza destek olabilirsiniz.

İçindekiler

Herhangi bir marketten bulabileceğiniz 200 gram tuzsuz lor peyniri, tatlandırıcı olarak 1 adet muz 1 yemek kaşığı kadar da kakao ekleyeceksiniz(kakao eklemek istemiyorsanız eklemeyebilirsiniz.) Aroması için 1 çay kaşığı tarçın ve istediğiniz kadar da suya ihtiyacınız olacak.

Nasıl Hazırlanır?

Lor peynirinden protein shake hazırlamak için tüm gerekenleri edindikten sonra bir kaba ihtiyacınız olacak. Ö0ncelikle aldığınız lor peynirini kabınıza koyarak işe başlayın. Lor peynirinin ardından üzerine bir tane muz koyun. Daha sonra bir yemek kaşığı kadar kakao ve bir çay kaşığı kadar da tarçın ekleyin. Sonrasında bu karışımı kaşıkla biraz karıştırmanız gerekiyor. Üzerine göz kararı bir suda ekledikten sonra blender yardımıyla karışımı sıvı bir hale getirmeniz yeterli olacaktır. Eğer karışımınız sıvı bir hal almadıysa üzerine biraz daha fazla su ekleyerek sıvı bir hale gelmesiniz sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak bir 5 dakikalık karıştırmadan sonra lor peynirinden protein shake’iniz hazır olacaktır. Tarifi hazırladıktan sonra bir 15 dakka kadar buzlukta bekletip serin serin tüketebilirsiniz.

Shake’mizin Besin Değerleri

Enerji:330 kcal

Protein:41.9 g

Karbonhidrat:28.1 g

Yağ:5.6 g

MAKALE YAZARI : Vücut Geliştirme – Fitness Antrenörü : M.Selim AKAY

(Makalemi Kaynak Göstermeden Paylaşmayınız.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir