Ev Yapımı – Bol Proteinli Gainer Tarifi (Kilo Almak İsteyenler İçin)

Merhaba, değerli hayalperest.net takipçileri. Bugün özel olarak hazırlamış olduğum gainer tarifimi sizlerle paylaşacağım.Gaineri dışarıdan takviye şeklinde günde iki defa kullanıyorsanız artık birini siz hazırlayabilirisiniz. Tarifi gece yatmadan önce almanız da mümkündür.Biraz bu konu hakkında bilgilendireyim sizi. Protein açısından oldukça zengin bir tariftir. Gainer tarifimizi yatmadan hemen önce değil de, yatmadan 1 saat önce kullanmanız sağlığınız için daha faydalı olacaktır..

Ev yapımı – bol proteinli gainer tarifine geçelim ;

-Büyük bir bardağa ( bira bardaklarına benzeyen ) 500 gr dökün. Sütün yarım yağlı veya yağsız olmasını öneririm. Bu sütte ( 15 gr protein, 25 gr karbonhidrat ) vardır.

  • 2 yumurta akı ( isteyenler sarısınıda kullanabilir ) bardağa ekleyin. ( 16 gr protein )
  • 2 adete muzuda ufak ufak dilimleyerek bardağınıza koyun. ( 2 gr protein 48 gr karbonhidrat )
  • 1 tatlı kaşığı veya seviyorsanız 1 yemek kaşığı balıda bardağa ekleyin.
  • İsteğe göre ceviz, badem vb. faydalı yemişlerde atabilirsiniz.

-Son olarak mikserle iyice karıştırın. Mikseriniz yoksa muzları öncesinde çatalla iyice ezip öyle bardağa koyun.ve ev yapımı gaineriniz içmeye hazır hale gelsin.

Peki bu tarifimizde ne kadar protein ve ne kadar karbonhidrat alacağız? Gelin hep birlikte öğrenelim.

-Bu tarifim sayesinde 33 gr PROTEİN, 73 gr KARBONHİDRAT kazanmış olduk. Tavuk etiyle bu tarifi kıyaslayacak olursak 150 gr tavuk etindeki protein ihtiyacımızı bu tarifimiz sayesinde kazanmış olduk.

Bu özel tarifimi her akşam içmeyi alışkanlık haline getirirseniz kilo alma probleminiz büyük ölçüde son bulacaktır. Yumurta rahatsız edecek olursa bıldırcın yumurtasıyla 1’er 1’er başlayabilirsiniz.Alıştıkça yumurta tadı size normal gelmeye başlayacaktır.

MAKALE YAZARI : Vücut Geliştirme – Fitness Antrenörü ( M.Selim AKAY )

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir